Północ czy południe – gdzie na ferie zimowe?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne, samochodowe wyjazdy wakacyjne. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie dla osób planujących wyjazd na ferie. Zimowa przerwa w nauce szkolnej, jak i urlopy w pracy, są zazwyczaj krótsze, niż te letnie, dlatego osobista organizacja wyjazdu pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i zmaksymalizować jego wykorzystanie. Jednakże nim wybierzemy się na zasłużony odpoczynek, należy najpierw zatroszczyć się o kilka spraw, bez których nie będzie on udany.

Na północ czy na południe?

Najważniejsze jest, oczywiście, obranie interesującego nas kursu. Ferie zimowe nie dla wszystkich wiążą się jednoznacznie ze śniegiem i oczekują innych form spędzania wolnego czasu. Urlop w górach to oczywiście możliwość korzystania z atrakcji dostępnych na stokach, jazdy na nartach i spacerów, w wyjątkowych o tej porze roku warunkach przyrody.

Gdzie jechać zimą?

Nad morzem w zimie odnajdą się z pewnością miłośnicy pływania w mroźnych warunkach, ale także wszyscy ci, którzy chcą w spokoju, przy braku letniego zgiełku, zapoznać się ze zlokalizowanymi na wybrzeżu miejscowościami.

Dobra organizacja podstawą każdej podróży

W obu przypadkach musimy przede wszystkim uporać się z odpowiednią organizacją wyjazdu samochodem. Najważniejsze będzie znalezienie miejsca noclegowego. W przypadku wyjazdu w góry decyzję trzeba będzie podjąć zdecydowanie szybciej, bowiem wraz z nadchodzeniem sezonu miejsca w hotelach i pensjonatach kończą się w bardzo szybkim tempie. Nieco lepiej sytuacja wygląda pod tym względem nad morzem, które nie jest w zimie aż tak obleganym celem turystycznym. Przekłada się to, oczywiście, także na sytuację drogową. Dobrym zwyczajem będzie zatem zaopatrzenie się w mapy i nawigacje, które pozwolą nam w niektórych sytuacjach ominąć korki i dotrzeć szybciej na miejsce.

Góry zimą

Śnieżne szaleństwo w górach wiąże się także z koniecznością posiadania dobrej odzieży. Grube kurtki narciarskie, rękawice, czapki – to wszystko trzeba zabrać ze sobą na wyjazd. Należy przy tym zadbać o dobre spakowanie bagażu – nie tylko ze względu na jego poręczność i łatwość przenoszenia i włożenia do bagażnika, ale także odpowiednią organizacje rzeczy, by mieć do nich stały dostęp.

Zadbajmy także o samochód

Na wyjazd w warunkach zimowych, niezależnie od naszego celu, należy także przygotować samochód. Niezbędne będą zatem:

  • oleje przeznaczone do niskich temperatur,
  • uchwyty na narty dla fanów narciarstwa,
  • kable rozruchowe na wypadek awarii akumulatora,
  • łańcuchy śniegowe niezbędne w górach,
  • bagażnik dachowy na narty bądź bagaż.

W ten sposób będziemy mieć pewność, że na miejsce dotrzemy cało, bezpiecznie i bez komplikacji.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s