Ciesz się zimą w Trójmieście!

pexels-photo-66990

Nikogo nie trzeba przekonywać, że sport to zdrowie i najlepiej uprawiać go przez cały rok. Co jednak zrobić, gdy za oknem pada śnieg, wieje wiatr, a temperatura spada poniżej zera? W taką pogodę wiele osób woli zostać w domu. Ale tak nie musi być. Nawet w zimowe dni warto wybrać jedną z dziedzin sportu, która nie tylko poprawi kondycję, ale także podniesie samopoczucie. Trójmiasto – tak jak wiele innych regionów Polski – oferuje mieszkańcom i turystom aktywne spędzanie wolnego czasu. Zimowa aktywność w Trójmieście to szereg sportów i rozrywek, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Trudno wyobrazić sobie zimę bez jazdy na łyżwach. Sport ten nie tylko doskonale wpływa na kształtowanie poszczególnych części ciała, ale także przynosi wiele radości i zabawy. Wszyscy mieszkańcy Trójmiasta oraz przyjezdni goście mogą spróbować swoich sił na wielu trójmiejskich lodowiskach – i to zarówno krytych, jak i pod gołym niebem. Najpopularniejsze pomorskie lodowisko to oczywiście gdańska hala Olivia, ale amatorzy łyżew mogą także pojeździć na lodowisku przy Bramie Oliwskiej, na obiekcie przy gdyńskim domu kultury bądź niezwykle efektownym lodowisku przy sopockim molo.

Inna zimowa aktywność w Trójmieście to narty – i to zarówno w formie zjazdowej, jak i biegowej. Miłośnicy biegów na nartach mogą wypróbować swoich sił w okolicach Przywidza i Otomina, w Gołębiewie, przy Łysej Górze, a także na trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Natomiast zwolennicy pagórków i nieco szybszych zjazdów powinni udać się do Przywidza, Trzepowa lub Szymbarku. W każdej z tej miejscowości znajduje się profesjonalny ośrodek narciarski. Dodatkową zaletą wszystkich tych miejsc są powstające snowparki (czyli miejsca dla miłośników jednej deski) oraz trasy do snowtubingu (czyli uwielbiane przez dzieci zjazdy na gumowych dętkach).

Zimowa aktywność w Trójmieście nie ogranicza się jedynie do typowych sportów zimowych. W całym Trójmieście jest mnóstwo miejsc i okazji do biegania czy uprawiania nordic walkingu. Najbardziej popularne trasy biegowe to Bulwar Nadmorski w Gdyni, ulica Dąbrowszczaków w Gdańsku (przy parku imienia Ronalda Reagana) czy okolice pięknego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Natomiast miłośnicy nieco wolniejszego tempa mogą wybrać nordic walking, czyli marsz z kijkami. Do uprawiania tego sportu nie potrzeba specjalnych tras czy terenów – tak naprawdę można to robić w całym Trójmieście.

Zimowa aktywność w Trójmieście to nie tylko sport na świeżym powietrzu. Każdy kto nie przepada za śniegiem i chłodem może zdecydować się na uprawianie sportu pod dachem. Trójmiasto oferuje swoim mieszkańcom i przyjezdnym wiele siłowni, basenów i hal sportowych. Zatem zima nie jest ograniczeniem do uprawiania aktywności fizycznej, a wręcz przeciwnie – doskonale się do tego nadaje 😉


Jedna myśl w temacie “Ciesz się zimą w Trójmieście!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s