Ferie w Trójmieście

gdansk-1182915_960_720

Ferie w woj. pomorskim rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Ferie to co prawda czas odpoczynku, nie oznacza to jednak, że dzieciaki mają siedzieć w domach i korzystać z komputerów. Warto aktywnie spędzić ten czas, warto skorzystać z licznych atrakcji różnego rodzaju. Jakie atrakcje czekają na dzieci w Trójmieście? Jak można ciekawie spędzić czas w Gdańsku, Gdynia, Sopocie oraz okolicy?

Aktywność połączona z rozrywką

Trampoliny, ścianki wspinaczkowe, tor gokartowy, escape room, elektroniczny paintball, symulatory, place zabaw- wszystko w jednym miejscu. Takie multum atrakcji znajduje się na terenie Fun Arena, która zlokalizowana jest przy gdańskim stadionie. To miejsce zagwarantuje rozrywkę na cały dzień i to nie tylko dzieciakom. Dorośli również będą się doskonale bawić.

Ogromny park trampolin czeka na dzieciaki i ich rodziców, zarówno w Gdańsku jak i Gdyni. Na 2 tysiącach metrów kwadratowych zlokalizowano między innymi największą trampolinę sportową na północy Polski. Tutaj można szaleć, skakać do woli. Liczne trampoliny o różnorodnej funkcjonalności. Do tego baseny z gąbkami. Jump City to znakomite miejsce dla dzieci w różnym wieku.

Może wodne szaleństwa? W trójmieście i na jego obrzeżach znajdują się dwa aquaparki. Jeden zlokalizowany w Sopocie, drugi w Redzie. Oba aquaparki gwarantują multum wodnych szaleństw. Liczne zjeżdżalnie, brodziki, baseny. Dodatkowo w redzkim aquaparku można podziwiać rekiny. Jest to nie lada gratka dla wszystkich odwiedzających to miejsce. Wyjście do aquaparku to gwarancja całodniowej rozrywki.

Tradycyjnie w okresie ferii miasta przygotowują lodowiska. Jazda na łyżwach to znakomita zabawa, to gwarancja doskonale spędzonego czasu. Trójmiejskie lodowiska są fantastycznie zlokalizowane. W Gdańsku na placu zebrań ludowych czyli jakieś 10 minut spacerkiem od dworca głównego. W Sopocie lodowisko znajduje się przy Molo, w Gdyni zaś w sąsiedztwie urzędu miasta.

Ferie z kulturą i sztuką

Oczywiście czas wolny w ramach ferii zimowych można spędzać nie tylko w sposób aktywny. Warto skorzystać z oferty kulturalnej, odwiedzić miejsca gdzie najmłodsi mogą obcować ze sztuką.

Od wielu lat wysoki poziom przedstawienie prezentuje gdański teatr Miniatura. Na okres ferii przygotowano zróżnicowany repertuar, tak że bez problemów można dobrać odpowiedni spektakl w zależności od wieku dziecka. Gdyńska Scena SAM również proponuje spotkania z teatrem. Klasyczne bajki w profesjonalnej aranżacji. Żadne dziecko nie będzie się nudziło.

Ciekawym pomysłem jest wybranie się do opery. Jak wiadomo opera dzieciom kojarzy się z nudą. Na szczęście w gdańskiej operze można znaleźć specjalnie przygotowany program, połączenie prezentacji z wykładem. Dzieci mogą odkrywać świat opery w niezwykle ciekawy sposób. Biorą również udział w wykonywaniu przeróżnych zadań. To znakomita propozycja na atrakcyjne spędzenie kilku godzin.

Zabawa połączona z nauką

Na pewno ciekawym pomysłem spędzenie wolnego czasu jest wizyta w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Miejsce, którego celem jest popularyzacja nauki poprzez różnego rodzaju interaktywne i nowoczesne pokazy i instalacje. W ramach oferty proponuje się wystawy stałe, tematyczne, pokazy naukowe, a także warsztaty i wykłady.

Innego rodzaju miejscem gdzie można poznawać świat nauki i dobrze się bawić jest gdańskie Centrum Hewelianum. Oprócz popularyzacji nauki, techniki w nowoczesny sposób, wyjątkowo dba się tutaj o pamięć historyczną i dziedzictwo kulturowe. Dodatkowo w ferie 2018 przygotowana jest czasowa ekspozycja pt. Roboferie.

Spotkanie z przyrodą i zwierzętami

Mając wolny czas podczas ferii i chcąc go spędzić efektywnie, koniecznie należy z najmłodszymi odwiedzić Akwarium Gdyńskie. Można tutaj obejrzeć niezwykle ciekawe wystawy związane z oceanografią i hydrobiologią. Równocześnie na zwiedzających czekają liczne akwaria gdzie zgromadzona została morska i słodkowodna flora i fauna.

Wymieniając trójmiejskie atrakcje dla dzieci, miejsca szczególnie ciekawe, nie można pominąć oliwskiego ZOO. Gdańskie ZOO jest na pewno jednym z lepszym w skali całego kraju. Położone na ogromnym terenie, w otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Bardzo ciekawie przygotowana ścieżka zwiedzania i mnóstwo najróżniejszych zwierząt. To wszystko gwarantuje wielogodzinną rozrywkę dla całej rodziny.

Szybka wycieczka na Kaszuby

Gdy spadnie śnieg i dopisuje pogoda warto wyskoczyć na chwilę poza trójmiasto. Tuż za granicami Gdynia czy Gdańska można znaleźć organizatorów takich atrakcji jak kuligi. Kulig ciągnięty przez koniec, a na koniec wspólne pieczenie kiełbasek.

Ferie w Trójmieście można spędzać na wiele sposobów. Najważniejsze to znaleźć odpowiednią ofertę dla dziecka. Atrakcje, które mogą je zainteresować i dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s