Ciekawe trasy motocyklowe w okolicach Trójmiasta

Ciekawe trasy motocyklowe w okolicy Trójmiasta

Czy jest szybki sposób na oderwanie się od codzienności? Jest! Wybrać się na przejażdżkę motocyklem. Szczególnie działa przejażdżka w pięknym okolicznościach przyrody. Dla tych, którzy wybierają się nad morze (bądź mieszkają w okolicach Trójmiasta) i chcieliby wykorzystać końcówkę sezonu motocyklowego, by oderwać się od codzienności polecamy najciekawsze trasy motocyklowe w okolicach Trójmiasta.  

Jedną z najciekawszych tras motocyklowych w okolicach jest Trójmiasta jest z pewnością droga Kaszubska. To 44 kilometry krętych zakrętów, pięknych widoków i co najmniej kilka punktów widokowych, przy których warto się zatrzymać (Złota Góra, Wieżyca). Ze względu na ostre zakręty i dość kiepską nawierzchnię, momentalnie bywa dość trudna technicznie, ale z założenia jest to odcinek rekreacyjny i bardzo widokowy, który raczej nie zadowoli miłośników szybszej jazdy motocyklem. Największą zaletą Drogi Kaszubskiej jest bez wątpienia wyjątkowa wręcz malowniczość: trasa wiedzie wzdłuż brzegów siedmiu jezior, a przed oczami motocyklisty roztaczają się liczne, piękne pejzaże.

Kolejna pomorska trasa motocyklowa warta uwagi wiedzie przez Władysławowo, Łebę, Lębork oraz Słupsk. To trasa dużo dłuższa od Drogi Kaszubskiej. Jej znacznym atutem jest to, że możemy dowolnie komponować wszelkie aktywności: czy będzie to pobyt na plaży we Władysławowie, czy zwiedzanie Lęborka lub Słupska, czy może coś jeszcze innego. Całą trasę można przejechać w ciągu jednego dnia, ale ze względu na liczne ciekawostki i możliwości lepiej jest rozplanować ją na dwa dni, z noclegiem w którymś z przydrożnych moteli, prywatnych apartamentów czy gospodarstw agroturystycznych, których nie brakuje wzdłuż drogi. Kolejną zaletą tej trasy jest dobra, równa nawierzchnia oraz właściwie brak jakichś trudniejszych odcinków drogi. Należy jednak liczyć się z tym, że zwłaszcza w okresie wakacji ruch samochodowy w okolicach Władysławowa oraz Łeby bywa dość intensywny, a znalezienie miejsca parkingowego blisko plaży w którejś z nadmorskich miejscowości wcale nie będzie proste.

Następną ciekawą trasą jest prawie 60 kilometrowy odcinek wiodący od Olsztynka do Szczytna. Jest to trasa nieco bardziej oddalona od Trójmiasta, ale naprawdę warto się tutaj wybrać. Jadąc w kierunku Warszawy należy zjechać z krajowej trasy numer 7 w okolicach Olsztynka i kierować się na Szczytno, potem można się spodziewać niemal 50 kilometrów urokliwej drogi, z rzadka przecinanej małymi miejscowościami. Zaletą tej trasy są malownicze pejzaże oraz cisza, wrażenie jakbyśmy znaleźli się poza cywilizacją. W dowolnym momencie można zjechać z drogi w pola, las lub nad jezioro i leżąc na plecach patrząc w chmury lub na jeziora w całkowitym spokoju. Na trasie praktycznie nie ma ruchu, na dodatek nawierzchnia jest dość dobra i obiecuje komfortową jazdę.

To tylko kilka tras, z których można korzystać. O tych i kilku innych trasach (w tym trasa nadmorska zaczynająca i kończąca się w Redzie) można przeczytać np. w materiale opublikowanych na stronie wypożyczalni oferującej wynajem motocykli w Gdańsku (podstrona „polecane trasy). Wystarczy doba wypożyczenia motocykla, aby zapewnić facetom (i nie tylko) rozrywkę.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s